Šiandien dantys atlieka ne tik savo pagrindinę – maisto kramtymo ir kalbos padargų – funkciją. Dantys tapo ir svarbiu grožio atributu. Be abejo, ne bet kokie dantys, o lygūs, dailūs, balti. Ką ten balti? Tas baltumas turi būti akinantis.

Aišku, naivu tikėtis, kad dantys išgražės vien tik prisijaukinus sėkmę ar dar daugiau – laimę. Net ir laimingo žmogaus dantys natūraliai nėra akinančio baltumo. Dantų baltumas priklauso nuo įgimtų dalykų. O „holivudinio“ baltumo šypsena gaunama naudojant dantų balinimo priemones.

Kas yra dantų balinimo pieštukas?

Dantis galima balinti ne tik gydytojo odontologo kabinete, šiandien tai galima daryti ir namuose. Namuose galima balinti kapomis, dantų balinimo juostelėmis. Taip pat populiarėja ir dantų balinimo pieštukai. Jų, kaip ir kitų panašią funkciją atliekančių priemonių, galima įsigyti parduotuvėse arba užsisakyti internetu.

Kodėl pieštukai pakankamai populiari balinimo priemonė? Todėl, kad lengvai prieinama (tiek kainos, tiek įsigijimo požiūriu). Taip pat naudoti labai paprasta: tereikia panašiai kaip lūpdažį išsukti ir užtepti medžiagą ant dantų, palaukti apie 10 minučių (tiksliai bus nurodyta naudojimo instrukcijoje).

Procedūrą kartoti paprastai du kartus per dieną. Deja, kai kuriose instrukcijose nurodoma, kad procedūrų skaičius nėra ribojamas. Tai, be abejo, nėra geroji naujiena, nes netgi balinančios dantų pastos odontologai nerekomenduoja naudoti ilgai, nes galima pažeisti emalį. O į balinančio pieštuko sudėtį įeina karbamido peroksidas, kas, deja, ne tik baliną, bet ilgai naudojant gali pažeisti dantų emalį.

Ypač greitai jis bus pažeidžiamas, jei balinančio pieštuko gelį tepsime ant sugedusių dantų. Todėl net ir prieš naudojant tokią, rodos, paprastą ir prieinamą prekę, reikėtų apsilankyti pas dantų gydytoją odontologą. Tik specialistas gali nustatyti, ar dantys iš tiesų yra sveiki, nes tai, kad neskauda dantų, dar ne rodiklis, jog jie yra sveiki.

Lankantis pas odontologą prieš dantų balinimą pieštuku reikėtų pasakyti gydytojui, kad esate sumanę balinti dantis patys. Galbūt gydytojas, įvertinęs jūsų dantų būklę, patars kitą, būtent jūsų dantims sveikesnę priemonę.

Dantų balinimo pieštuko šalutinis poveikis

Dantų balinimo pieštuko naudojimo instrukcijose dažnai nurodoma, kad ši priemonė nesukelia dantų jautrumo. Nereikėtų aklai tikėti šia informacija. Net dantų pasta gali sukelti jautrumą, ką jau kalbėti apie priemonę, kurios sudėtyje yra peroksido.

Žinoma, ne visiems pasireiškia šalutinis poveikis, tačiau tokia tikimybė išlieka. Todėl, kaip minėta, šiuo atveju geriausias patarėjas turėtų būti odontologas. Visgi, jei jau savavališkai pamėginote šią priemonę ir pajutote šalutinį poveikį, nutraukite procedūras ir skubėkite pasitarti su specialistu. Galbūt jis leis toliau balinti dantis, tačiau nerizikuokite nepasitarę suo juo.

Pageltę dantys dažniausiai yra nesveiko gyvenimo būdo (rūkymo, kavos, raudono vyno gėrimo) pasekmė. Be abejo, labai lengva paimti ir paslėpti šią negražią pasekmę balinamuoju pieštuku. Daug sunkiau iš esmės šalinti geltimo priežastis.

Panašiai kaip riebalų sluoksnį ant pilvo lengviau pridengti laisva palaidine nei sveikai maitintis, sportuoti. Tačiau toli gražu ne visada lengviausias kelias išsprendžia įsisenėjusias problemas ilgam laikui.