Jei reikėtų nupiešti sėkmingą žmogų, kokį jį nupieštumėte? O jei laimingą? O jei mylintį? Be abejo, visi jie turėtų vieną bendrą bruožą – plačią šypseną. Ir tikriausiai ne bet kokią, o akinamai baltą.

Ar ir jūsų šypsena tokia pati, kaip dantų pastos reklamoje? Ne?! Bet juk jūs taip pat rūpestingai valote dantis ta pačia reklamuojama pasta. Ir kodėl gi jūsų dantys ne tokie balti?

Kas yra dantų balinimo juostelės?

Dantų balinimas pasta tinka daugiau kaip profilaktikos priemonė, o ne kaip pagrindinė priemonė norint išsibalinti dantis. Ką dažniausiai daro žmonės, nusivylę dėl nematomo rezultato po dantų šveitimo balinančia pasta? Perka dantų balinimo juosteles.

Dėl savo prieinamumo (galima įsigyti didesniuose prekybos centruose) ir paprasto naudojimo dantų balinimo juostelės yra populiarios.

Prieš balinantis juostelėmis rekomenduojama apsilankyti pas odontologą, nors žmonės paprastai tą nelabai mėgsta.

Taip pat verta atkreipti dėmesį, kad balinant juostelėmis, galima nepasiekti norimo rezultato, ypač dėl to, kad juostelės yra standartinių dydžių ir ne visada jos optimaliai tiks visų žmonių dantims. Gali atsitikti taip, kad nepadengs visų dantų ir dėl to baltumas nebus tolygus. Tad ką gi daryt?

Alternatyvi dantų balinimo priemonė – dantų balinimas kapomis

Vis daugiau pelnyto dėmesio sulaukia balinimas kapomis. Pirmiausia reikėtų apsilankyti pas odontologą, pasitikrinti dantis ir burnos higieną. Taip galima tikėtis geresnio rezultato. Praėjus maždaug savaitei po šių procedūrų, galima pradėti balinimą kapomis. Pacientas gali pasirinkti, ar balins namuose, ar odontologo kabinete. Bet kokiu atveju, pacientui padaromi individualūs dantų antspaudai ir pagaminamos kapos.

Odontologo kabinete balinimo procedūra užtruks apie vieną valandą, bus naudojamas stipresnis balinimo koncentratas. Optimaliam rezultatui gali prireikti dar vienos – dviejų procedūrų, tačiau rezultatas jau bus matomas po pirmosios.

Namuose balinant dantis kapomis naudojamas mažesnis balinamųjų medžiagų koncentratas, todėl procedūras reikės atlikti 10 – 14 kartų, priklausomai nuo rezultato ir dantų jautrumo. Balinimo laikotarpiu reikia vengti kavos, arbatos, maistinių dažiklių, gazuotų gėrimų. Rezultatas tiek balinant klinikoje, tiek namuose turėtų išeiti toks pats. Nereikėtų bijoti paprašyti odontologo, kad parodytų, kaip teisingai reiks namuose naudotis kapomis.

Tiesa, kurį laiką dantys gali būti jautrūs, bet dėl to nereikėtų labai nerimauti, po kelių dienų šie simptomai praeis. Jei dantų jautrumas sukelia diskomfortą, patariama naudoti specialias priemones, mažinančias jautrumą. Jų galite įsigyti tuo pačiu kartu, kai pirksite balinimo medžiagas. Kad dantys greičiau vėl taptų įprasto jautrumo, saugokite juos nuo karšto ir šalto maisto, pagal galimybes ir šalto bet karšto oro.

Ne visi dantys vienodai „imlūs“ balinimui. Kai kurie iš prigimties turi tamsesnį atspalvį ir jo nepašalina įvairūs balinimo būdai. Negalima dantų balinti daugiau kartų nei rekomenduoja specialistas ar nurodyta instrukcijoje, nes antraip galite ne tik kad neišsibalinti dantų, bet ir negrįžtamai jiems pakenkti.

Šypsena – dalykas, kurį pastebi žmoguje visi. Tegu ji būna tokia, nuo kurios sunku atitraukti akis. Nepagailėkite truputėlio dėmesio dantims, išbandykite dantų balinimą kapomis. Ši nedidelė materiali investicija į dantų baltumą atneš neįkainojamą dalyką – pasitikėjimą, žavesį. Visada turėsite puikią, nemokamą dovaną – kerinčią šypseną.