Žmonių noras turėti nuostabią šypseną tiek dėl savęs, tiek dėl noro padaryti įspūdį aplinkiniams, egzistavo per amžius. Todėl nenuostabu, kad dantų balinimas buvo madingas ir  antikos laikais.

Pasak odontologų, pastaruoju metu viena populiariausių dantų balinimo procedūrų yra dantų balinimas lazeriu, nes minėtą dantų balinimo būdą pasirenkančių žmonių skaičius ženkliai didėja.

Kaip veikia dantų balinimas lazeriu?

Daugelis pasirenka dantų balinimo procedūrą lazeriu siekdami panaikinti gelsvą ar šiek tiek papilkėjusią dantų spalvą, skatinami minėto būdo pagalba akinančiai baltais dantimis besipuikuojančių kolegų ar įtaigios reklamos, tačiau gydytojų teigimu, pirmiausia tokie žmonės turėti žinoti, kad toks balinimo būdas yra nemažas išbandymas jūsų dantims.

Nenuostabu, kad šiuo metu įvairias dantų balinimo paslaugas teikiančios įmonės konkuruoja teikiamų paslaugų greitumu bei efektyvumu, tačiau prieš pasirenkant dantų balinimo procedūrą, reikėtų nepamiršti esminio dalyko, kad  greitesnis efektas , o būtent balinant dantis lazeriu dantų balinimo efektas ir yra pasiekiamas greičiausiai, turi savo kainą

Vienas iš didžiausių dantų balinimo lazeriu trūkumų yra danties emalio žalojimas, nes minėtos procedūros metu lazeris aktyvuoja cheminę medžiagą (karbamido peroksidą), kuri procedūros metu yra užtepama ant dantų.

Be to, būtina atkreipti dėmesį į tai, kad lazerio pagalba dantų balinimas atliekamas greičiau dėl to, kad karbamido peroksido koncentracija minėtos procedūros metu būna didesnė, o tai atitinkamai neigiamai įtakoja dantų jautrumą.

Koks yra dantų balinimo lazeriu šalutinis poveikis?

Reikėtų nepamiršti, kad kuo didesnė balinamosios medžiagos koncentracija, tuo jautresni po minėtos dantų balinimo procedūros būna žmonių dantys. Kai kurie žmonės po dantų balinimo lazeriu tam tikrą laiką negali nei valgyti, nei gerti. Guodžia tik tai, kad šie reiš­ki­niai yra lai­ki­ni ir bai­gus dantų ba­li­ni­mo procedūrą, paprastai po 1-3 die­nų, praei­na, tačiau dantų jautrumas, deja, išlieka.

Nors dantų balinimas lazeriu yra efektyvus, nes lazerio skleidžiama šviesa absorbuoja, tai yra pritraukia iš danties tamsesnes daleles bei pigmentus, tačiau šalutinio tokio efektyvumo padarinio neišvengsite. Dantų balinimą aktyvinant šviesa, kaista danties audiniai ir akivaizdu, jog tai neigiamai įtakoja tiek žmogaus dantis, tiek pačias dantenas.

Be to, mokslo tyrimai pateikia vis daugiau įrodymų, jog ypač didelės koncentracijos balinimo gelis (nes balinant dantis lazeriu vidutiniškai naudojama apie 35 proc. vandenilio peroksido, kurio koncentracija lyginant su kitais dantų balinimo metodais yra viena didžiausių) gali sukelti stipresnius pašalinius pokyčius ne tik dantyse, bet ir virškinimo sistemoje.

Todėl prieš pasirenkant šią procedūrą, reikėtų įvertinti bendrą savo sveikatos būklę, nes tik tuo atveju, jei visais atžvilgiais žmogus yra sveikas, šie pokyčiai yra grįžtami ir ilgalaikės žalos žmogaus organizmui nepadaro.

Taip pat svarbu akcentuoti tai, kad be teigiamo kosmetinio efekto, kurį galima pasiekti pasirinkus dantų balinimo procedūrą lazeriu, išbalinus dantis, plombų spalva, protezai ir implantuoti dantys, deja lieka nepakitę, nes nuo minėtos procedūros jie tiesiog nebąla.

Nors šiandien dantų balinimas lazeriu yra viena iš populiariausių kosmetinio dantų gydymo procedūrų, tačiau prieš pasirenkant ją, reikėtų tinkamai įvertinti visus šalutinius minėtos procedūros padarinius bei apsvarstyti alternatyvius, kad ir ne taip greitai ir efektyviai pasiekiamus, tačiau saugesnius dantų balinimo būdus.