Jei jus neramina tai, kad neturite itin baltų dantų, galite nenusiminti. Šiandien turite progą pabandyti ne vieną dantų balinimo būdą: balinimas juostelėmis, pieštuku, lazeriu, kapomis.

Kaip balinami dantys kapomis?

Galimi du variantai: kapomis balinti namuose savarankiškai arba gydytojo odontologo kabinete. Jei balinimą patikėsite odontologui, tai jis pirmiausia apžiūrės dantis, jei bus nesveikų, be abejo, rekomenduos sutaisyti, o tik paskui imsis balinimo procedūrų.

Iš pradžių bus nuimti „antspaudai“ nuo jūsų dantų ir pagamintos individualios kapos. Pati balinimo procedūra paprastai trunka apie vieną valandą. Į kapas dedama specialių balinimo medžiagų ir laikoma ant dantų. Gali būti taip, kad vienos procedūros jūsų norimam rezultatui ir neužteks. Tada gali prireikti apsilankyti dar kartą arba du.

Balinimas kapomis odontologo pagalba yra brangesnis nei balinimas namuose, tačiau greitesnis ir kvalifikuotesnis. Tik gydytojas profesionaliai gali nustatyti, kiek kartų galima balinti dantis. Gali būti taip, kad apskritai nerekomenduos balinti dėl silpnos dantų būklės. Balinimas paprastai neatliekamas nepilnamečiams, nėščioms moterims, silpniems, pažeistiems dantims, kai kuriais atvejais esant problemiškoms dantenoms.

Ar galima balinti dantis kapomis namuose?

Šiandien nesunkiai galima įsigyti (ypač gausu internetinėse parduotuvėse) dantų balinimo rinkinių, skirtų procedūroms namuose. Visgi rekomenduojama net ir prieš procedūras namuose apsilankyti pas odontologą, kad patikrintų dantų būklę ir įvertintų, ar galima ryžtis balinimui namuose.

Taip pat patartina pasidaryti individualias kapas. Jas galima odontologai. Galima naudotis ir tas kapas, kurias įsigysite pirkdami reikiamas balinimo medžiagas. Tačiau, savaime suprantama, jog daug efektyviau bus individualios kapos, nes žmonių žandikauliai pakankamai skirtingi.

Todėl naudojant universalias kapas yra rizika, jog ne ant visų dantų vienodai pateks balinimo medžiaga. Balinant dantis namuose prireiks maždaug 10-14 procedūrų, kadangi balinančios medžiagos koncentratas bus mažesnis nei tos, kuri naudojama balinant odontologo kabinete.

Tiek balinant namuose, tiek odontologo kabinete galimas panašus pašalinis poveikis – dantų jautrumas. Yra specialių skysčių, mažinančių dantų jautrumą, sukurtų naudoti būtent po dantų balinimo. Tačiau jei balinant namuose be gydytojo priežiūros jaučiamas ypač didelis jautrumas, procedūras reiktų nutraukti, antraip galite negrįžtamai pažeisti dantų emalį.

Taip pat gali atsitikti, kad naudodami ne individualias kapas, balinimo medžiaga pažeisite dantenas. Suprantama, kad balinimą atliekant gydytojo kabinete, tokia tikimybė labai menka.

Patarimai prieš balinant dantis

Apskritai su dantų balinimu reiktų elgtis atsargiai ir vengti eksperimentų. Netgi balinančios dantų pastos nereikėtų ilgai naudoti. O ką jau kalbėti apie rimtesnes balinimo priemones. Deja, pasitaiko ir tokių atvejų, kai norėdami už simbolinę kainą ir minimalų kiekį pastangų gauti maksimalų rezultatą – „holivudinę“ šypseną – žmonės imasi drastiškų balinimo būdų, pvz., balina vandenilio peroksidu.

Taip daryti jokiu būdu negalima, nes tikrai nesunkiai pažeisite emalį. Balinant dantis kapomis (tiek namuose, tiek odontologo kabinete), į balinimo medžiagos sudėtį taip pat įeina vandenilio peroksidas, tačiau jo koncentracija, be abejo, nėra tokia didelė, kad iš karto pažeistų dantis.

Taip pat reikėtų suprasti, kad ne visų žmonių dantys net ir po balinimo bus „akinamai balti“. Dantų baltumui įtaką daro ir įgimti dalykai, ne tik tinkama dantų priežiūra, sveika mityba ar apskritai sveikas gyvenimo būdas. Būna, kad dantys tamsesnį atspalvį įgauna nuo antibiotikų. Tokiais atvejais tikriausiai reikėtų pasidžiaugti, kad dantys sveiki, savi, o ne dejuoti dėl to, kad Holivudo aktorius šypsosi rodydamas baltesnius nei jūsų dantis.